Rimóczi KastélyKorábban a Hangya Szövetkezet Kalocsai Sándor által vezetett üzlete volt ezen a helyen, melyet megvásárolt Rimóczi Pál (1880-1962) földbirtokos és felesége, Kiss Terézia Klára (1889-1970). 1905 óta gazdálkodtak önállóan 160 holdas birtokukon. A lebontott épület helyén családi ház épült, teljes alápincézéssel. A pincében a több hold szőlőbirtok terméséből készült bort tárolták.

1945. március 22-én megérkezett a budapesti I. honvéd gyalogezred a községbe. A parancsnokság az épületben volt elszállásolva. A Magyar Néphadsereg első katonaegysége, az első gyalogezred katonái, a hajdani Budai Önkéntes Ezred harcosai április 30-ig Jászfényszarun voltak pihenő állományban. Községünk a Magyar Néphadsereg „bölcsőjének” tekinthető.
1945 után az épületet államosították. Rimóczi KastélyA kastély helyiségeit éveken keresztül a községi pártszervezet használta. A helyi Béke Mgtsz tulajdonába 1969-ben került, és a szövetkezet székháza volt annak felszámolásáig. 2001 decemberében az önkormányzat a felszámolótól megvásárolta, 2002 májusától 2004-ig itt működött a FÉBE keretében a Teleház.
SAPARD pályázaton elnyert támogatással a kastélyt eredeti állapotának megfelelően felújították, és a Vidékfejlesztési Bázis székhelye volt. Ünnepélyes átadása 2005. október 14-én Gráf József agrárminiszter jelenlétében történt. Az alagsorban a FÉBE gesztorsága alatt 2012-ig Civilház és Rimóczi kávézó működött. 2013 szeptemberéig a városháza felújítása miatt a polgármesteri hivatal egyes részlegeit helyezték ide. Az önkormányzat kisebb átalakítás és felújítás után átadta az épületet ingyenes használatra a Samsungnak, ahol közös fenntartással 2013. november 25-én megkezdte működését a Samsung Smart School.

Forrás:
Tóth Tibor (szerk.): Jászfényszaru kulturális és természeti értékei


Bedekovich Projektzáró„Korhatártalan Akadémia – Bedekovich hagyományok és innováció a Jász Világtalálkozó helyszínén, Jászfényszarun és térségében” c. projekt záróeseményén készült fotók.