ZenepavilonA városközpont megújítása pályázat keretében a Rimóczi-kastély környezete megújult és új funkciókkal bővült. A kastély bal oldalán lévő épületeket 2012-ben, a jobb oldalán lévő épületet 2013-ban bontották le, ezáltal lehetőség nyílt a körülépített kastély méltó környezetének kialakítására. A lebontott épületek helye és telkei, valamint a kastély udvara új park kialakítására adott lehetőséget.

A park központi részén, a Rimóczi-kastély északi bejáratától 50 m-re Zenepavilon került felállításra. Terveit Dankó Zoltán szolnoki építész tervezőirodája (ARCHITEX Kft.) készítette, a kivitelezést a budapesti székhelyű ZÖFE Kft., valamint ifjabb és idősebb Borbély Ferenc helyi ács vállalkozók végezték. Az építmény hatszög alaprajzú, tetőzetét hat, kővel burkolt vasbeton talapzatról induló faoszlop hordja. Az oszlopok fejezete között áttört oromzat és íves, fűrészelt könyökök díszítik a konzol- és padlóvilágítású, teljesen akadálymentesített pavilont.
ZenepavilonA beruházás az Európai Unió és Jászfényszaru Város Önkormányzata finanszírozásával valósult meg.
Az építmény közvetlen közelében tizenhárom pad került elhelyezésre. A parkok más részéhez hasonló kandeláberek biztosítják a közvilágítást. A Zenepavilon környezete fagyálló, vörös betontégla burkolattal kiépített.
A pavilontól kiinduló sétány pergolás, tégla műrom felé vezet, további padok és árnyas fák teszik kellemessé a IV. Béla-szoborig vezető gyalogos útvonalat.
A Zenepavilon 2013 májusától a helyi civil szervezetek szabadtéri rendezvényeinek, előadásainak méltó helyszíne.

Forrás:
Tóth Tibor (szerk.): Jászfényszaru kulturális és természeti értékei

Glonczi Rudolf (fotó), Bőti Szilvi (fotó)