Jászsági európai uniós projekt tette lehetővé a Szent Család téren új buszmegálló megépitését. A Jászság 11 településén közösségi közlekedés néven futó projekt egyik eleme volt Jászfényszarun egy modern buszmegálló létesítése.
A templomkert keleti oldalán betonelemekből és hullámos bádoglemezből álló buszmegálló elbontása után 2012 augusztusában kezdték építeni az új buszmegállót.
A tervet Taba Benő építész, vezető tervező készítette, a kivitelezést a kunhegyesi 4. ÉK Bt. végezte. Az építmény stílusában eltér az eddigiektől, alkalmazkodnia kellett a mellette lévő r. k. templom épületéhez.
A létesítmény egy 320m2 területet elfoglaló szabadtéri, nyitott-fedett esőbeálló. Mellette kialakításra került 800m2 közterület díszburkolattal, amely a gyalogosok kulturált közlekedési körülményeinek biztosítását szolgálja. Az építmény öt önálló fa tetőszerkezet egymás mellé sorolásával készült, falazat nélkül, de azok tetősíkban történő összekapcsolásával. A tető tartószerkezetét oszlopok alkotják, melyek alátámasztják a térbeli fa tartószerkezetet. A tartóoszlopok oszlopfőjét a Lehel-kürt palástjáról mintázott kör alakú, 30 cm átmérőjű terrakotta motívumok díszítik. Az építmény mellett, de attól függetlenül készült egy változó magasságú terméskő kerítés. Az új buszmegálló egy időben egy-egy szóló és csuklós autóbusz fogadására alkalmas. Az építmény akadálymentes, biztosított az éjszakai világítás. Az utasok átmeneti pihenését díszes ülőpadok szolgálják. 2012. november havában az utasok használatba vették az új létesítményt.
Az építmény középtengelyénél az átadás után egy átlátszó plexilapból összeállított szél- és esővédett váróhelyiség került kialakításra.
Forrás:
Tóth Tibor (szerk.): Jászfényszaru kulturális és természeti értékei