Tanítók EmlékműveÜnnepélyes külsőségek közepette 2002. május 1-jén avatták tél a Szabadság téren, a volt Leányiskola helyén a Tanítók emlékművét. Az emlékmű megvalósítását a FÉBE kezdeményezte, a tervezéssel és a kivitelezéssel Szabó Imrefia Béla szobrászművészt és Tóásó Tibor kőszobrászt bízta meg. Az ünnepséget Cserháti Ágnes, az MTV bemondója, a jászfényszaruért Alapítvány kurátora vezette.

Az ünnepi beszédet prof. dr. Dobák Miklós tanszékvezető egyetemi tanár, a város díszpolgára tartotta. Tóth Tibor, a FÉBE elnöke ismertette az előkészítő munkát. A tanítók nevének felkutatását főként az egri érseki levéltárban végezte. A közel 300 év alatt több mint 300 tanító végzett nevelő-oktató munkát a településen. Közülük 104-en már nem élnek, az ő nevük került be a „halhatatlanok olvasókönyvébe”. Az emlékmű költségét a Jászfényszaruért Alapítvány és közel 70 fő magán- és jogi személy adománya fedezte. A leleplezett emlékművet Csőke György helyettes esperes, plébános áldotta meg, ezt koszorúzás követte. A műsorban közreműködött Jakus Tímea színművész, Harmath József, Bordásné Kovács Katalin versmondók és a Pedagógus énekkar.
Tanítók Emlékműve2012. szeptember 1 -jén bensőséges ünnepség keretében az elmúlt tíz év alatt elhunyt 29 tanító nevével egészült ki „a halhatatlanok olvasókönyvébe” vésett nevek száma. A tanítókra volt tanítványok és kollégák emlékeztek: Sztolykov Erzsébet, Sándor Gyula, Berényi Ferenc, Tóth Györgyné, Virág István, Lovászné Török Magdolna, Menyhárt Antal, Rékasi Erzsébet, Tóth Tibor.
Az emlékmű kiegészítését, felújítását Szabó Imrefia Béla és Tóásó Tibor végezte, melynek költségét a FÉBE és a Jászfényszaruért Alapítvány biztosította.

Forrás:
Tóth Tibor (szerk.): Jászfényszaru kulturális és természeti értékei