A településen a sportegyesület megalakulása az 1930-as évekre tehető. A versenysportok közül mindig a labdarúgás játszotta a fő szerepet. Legnagyobb sikereit e sportágban a település 1945 után érte el a területi és megyei bajnokságban való szereplésével. A női kézilabda 1945 után és az 1970-es években volt erős, a megyei döntőbe is bejutott a csapat.
A sportpálya a Fürst Sándor (ma Szent István), a Dobó Katalin, a Szivárvány, és Petőfi Sándor utcák által határolt területen feküdt. 1947-től a Festő közi Zagyva-hídon túl balra, közvetlenül a gát mellett, a Kiserdő helyén volt. 1949-ben a tanácsháza mögötti réten készítettek igen sok munkával új pályát. Jelenlegi helyére, a kútlaposba 1964-ben került.
A pálya déli oldalának szélére 1971-ben tűzoltószertárt és vele egybeépítve sportöltözőt építettek. A meglévő pálya északi oldalára egy futópályával övezett újabb labdarúgó-edzőpálya, a nyugati oldalra egy bitumenes kézilabdapálya épült. Később kiépült a pályák világítása és öntözőrendszere.
A sportkomplexum területén 2009-ben nagyarányú európai uniós pályázati és önkormányzati saját erős fejlesztés valósult meg. A sportépület keleti részét öltözővel és szociális blokkal bővítették. Az épületre új, magasított tetőszerkezet került. A nyugati oldalon új játszóteret kapott a város. Teniszezőknek és kézilabdázóknak megépült egy 22m x 42m alapterületű elkerített, gumiőrleményes sportpálya. Megújították a lelátót, a sportpálya stabil védőkerítést kapott. A melegvíz-ellátás napkollektorok segítségével történik. 150m2-es fedett szabadtéri színpadot alakítottak ki. A kerítés mentén és a pályán közel ezer tő fa és cserje telepítése történt.
Forrás:
Tóth Tibor (szerk.): Jászfényszaru kulturális és természeti értékei