Művelődési HázPedagógusok segítségével a Fiúiskola (Kisiskola) épületében 1934-ben létrehozták az első „művelődési otthont”. Az épület nyugati szárnyának két tanterméből alakítottak ki egy 100 fős nagytermet, amely alkalmas volt színi előadások tartására. Az öltöző a harmadik tanteremben volt, ahonnan egy tapétaajtón keresztül lehetett feljutni az alkalmi színpadra.

A jelenleg Ézsiás-Juhász Kft. tulajdonában lévő Iparcikkbolt épületét 1937-ben a paraszti gazdakörök építették, ettől kezdve a fontosabb kulturális eseményeket itt rendezték meg. Az épület 1945-től 1966-ig ténylegesen is kultúrházként működött.
1966. május 1-jén adták át a Fürst Sándor út 1. szám alatt a Petőfi Sándor Művelődési Házat, melyben a Községi Könyvtár is helyet kapott két teremben. Az 1335 m2 alapterületű modern művelődési házban 450 személyt befogadó színházterem és szolgálati lakás is kialakításra került. Az avatóbeszédet dr. Kuti György, a megyei tanács vb-titkára, Jászfényszaru megyei tanácstagja mondta. A megüresedett szolgálati lakás helyén 2001-től a FÉBE Civilházat működtetett az épület 2006. évi felújításáig. Ekkor a ház homlokzatának hőszigetelése, a tető felújítása, az akadály- mentes közlekedés biztosítása és a volt Civilház oktatási, közösségfejlesztési célra történő kialakítása történt meg.
2011 -ben az önkormányzat sajáterős beruházásában a korábban ki nem cserélt nyílászárókat hőszigeteltre cserélték, és a szociális blokkot újították fel.
2014-ben a nagyterem padozatát, a galériát és a színpadfeljáró lépcsőt újították fel, kiépült a korszerű hangosítás rendszere, valamint a stúdió helyisége. Az önálló intézményként működő könyvtárat és a művelődési házat 2013-ban összevonták.

Forrás:
Tóth Tibor (szerk.): Jászfényszaru kulturális és természeti értékei