Városunkban 1996. augusztus 19-én hálaadó istentisztelettel kezdődött a millecentenáriumi ünnepség. Csőke György plébános úr szónoklatában a bibliai, a történelmi és a mindennapi életből vett példákkal késztette elgondolkodásra az ünnepi szentmisén résztvevőket. A honfoglalás nem csak akkor történt meg, amikor őseink először léptek erre a földre. Megtörtént az folyamatosan a magyar hősök és szentek - az ismertek és névtelenek - áldozataiban. Isten, hit, kultúra, magyarság, haza - a fogalmak összetartoznak.
A szentmisét követően Nagy István mondott verset a templom előtt.
A polgármester asszony rövid avatóbeszédében elmondta, büszkeség és öröm tölti el, mert Jászfényszaru minden lakosa, társadalmi és kulturális szervezetei, önkormányzata és egyháza
szeretettel készült erre a napra. Ünnepeljük a honfoglalást őseink tiszteletével, és hittel tekintsünk a jövőbe!
A település legrégebbi és műemlék épületére, a templom falára, a bejárattól balra helyezték el a Török László helyi kőfaragó mester által fehérmárványból készített Millecentenáriumi emléktáblát. A történelmi eseményt hirdető táblát Jászfényszaru Város Önkormányzata nevében Győriné dr. Czeglédi Márta polgármester és Mészáros László jegyző leplezte le.
A leleplezés alatt a Fényszaruiak Baráti Egyesülete keretében működő Szűcs Mihály Huszár-bandérium tagjai tisztelegtek a tábla előtt.
A millecentenáriumi márványtáblát Csőke György plébános megáldotta, majd Koltay József kántor úr vezetésével az avatóünnepség a Himnusz eléneklésével zárult.

Forrás:
Tóth Tibor (szerk.): Jászfényszaru kulturális és természeti értékei